Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 06.09.1971
  Florian-Dorel BODOG
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.05 Bihor,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat Vicelider




 Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Forumul Parlamentar European pentru Populaţie şi Dezvoltare (EPF)
- Preşedinte, de la data de 12.3.2018




Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 dec. 201219 dec. 2016
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică - Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 4.1.2017
Comisia pentru egalitatea de şanse - Membru, de la data de 5.1.2017 până la data de 31.1.2018
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială - Membru, de la data de 11.9.2018 până la data de 18.12.2018





Go to top