Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 01.07.1933
  Leon DĂNĂILĂ
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal

 Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică - Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru cultură şi media - Membru, de la data de 24.9.2018




 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Albania
- Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat)
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Portugalia
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 26.12.2016
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport - Membru, de la data de 27.12.2016 până la data de 23.9.2018





Go to top